Vybavení objektu

V objektu naleznete vybavení objektu z doby obrany železné opony, zbraně a jiné zajímavosti, v druhé místnosti pak se nalézají věci, ze září roku 1938, z doby kdy naši otcové a dědové chtěli bránit republiku, zbraně, vybavení vojáků, dozvíte se něco z historie výstavby úseku CH2-Polubný, co zde bylo postaveno anebo co zde mělo být postaveno. A dostanete zde ke koupi i tur. vizitku s razítkem.

Objekt je vybaven jen v době provozu muzea!

Ve venkovní exposici můžete spatřit původní plechovou násypku sloužící k betonování objektu. Po okolí muzea, můžete nalézt hřbitov prasečích ocásků – protipěchotních překážek a polní opevnění úseku CH1-Čertův vrch, objekt C2, s původní plechovou střechou. Tyto věci jsou vyznačené jen v letním provozu muzea.

Po zkušenostech z první světové války, byly u nás používány s drobnými obměnami železné kolíky, tvořené betonovou patkou, o rozměrech 20x 20 x 40 cm, do niž byla zapuštěna ocelová tyč o průměru 20 mm. Ta měla podle potřeby dvě nebo tři oka, sloužící k uchycení ostnatého drátu a vyráběla se ve velikostech 134 a 15 cm. Současně s překážkovými kolíky, byl používán i kotevní, vysoký 62 cm, zapuštěný v betonovém kvádříku 20 x 20 cm. Kolíky s jedním až třemi oky, byly zpevněny osnovou z vázacího drátu a teprve poté propleteny ostnatým drátem. Železné překážkové kolíky byly lidově nazývané „prasečí ocásky“. Po obsazení pohraničních oblastí německou armádou, došlo k likvidaci protipěchotních překážek kolem blízkých objektů leh. opevnění a odvezení.  Beton byl rozbíjen, ponechán na místě, železo odvezené pro použití německého průmyslu.